منوی اصلی

چه پرینتری بخرم ؟(2)

در مقاله قبل تحت عنوان چه پرینتری بخرم ؟(1) به معرفی انواع پرینترها و تفاوت آنها پرداختیم و دانستیم که در بین پرینترهای موجود در بازار، پرینتر های جوهر افشان را می توان زیرمجموعه ای از ارزان ترین پرینتر ها قرارداد.
 
برخی از این
پرینتر ها از نوع پرینترهای چندکاره می باشند و علاوه بر پرینت رنگی ،قادر به فکس، کپی و اسکن هم هستند که درحفظ و نگهداری آنها توجه به کارتریج ها ازاهمیت ویژه ای برخوردار است. کاتریج یا کارتریج جوهر آنها معمولأ گران تر از قیمت اصلی و موجود می باشد. به عنوان نمونه هزینه دو کارتریج سیاه سفید و کارتریج رنگی یک پرینتر هشتاد هزار تومانی روی هم تقریبا معادل پنجاه هزار تومان می باشد که برای هرسه ماه یک بار خرید مجدد هزینه هنگفتی است اما فراموش نشود که این کاتریج ها را با قیمت پایین تری هم می توان شارژ نمود  که هزینه هر بار شارژ چیزی معادل هشت هزار تومان می شود.
اهمیت به
اصول نگهداری از کارتریج ها همواره از مواردی است که در طول مصرف باید مورد توجه قرار بگیرد به ویژه زمانی که کارتریج جوهر به اتمام برسد یا رو به اتمام باشد زیرا در صورت عدم رسیدگی به سرعت خشکیده و دیگر قابل پرکردن نمی باشد و همین مسئله بهانه ای برای خرید مجدد یک کارتریج جدید و دسته اول برای پرینتر نازنین شما می شود. اگر از تیپ شخصیت هایی هستید که صرفه جویی و پس اندازکردن بخشی از موارد اصولی زندگی شما می باشد باید از پرینتر و خصوصا کارتریج پرینترتان همانند گنجی در منزل یا محل کارتان مراقبت کنید. در صورت مشاهده آثار اتمام جوهر هم به سرعت کارتریج را برای شارژ مجدد از پرینتر خارج کنید. اگر خودتان توانایی شارژ مجدد کاتریج را دارید و نیازی به مراجعه به یک فرد خاص برای شارژ آن را نمی بینید. باید هرچه سریعتر برای شارژ آن اقدام کنید.

ابزار ضروری برای بسته بندی کردن کارتریج

برای بسته بندی جداگانه هر کارتریج نیاز به وسایل زیر ضروری است :
 
-   یک عددکیسه پلاستیکی زیپ دار
-  یک عدد نوار باریک بین 20 تا 30 سانتی متر ازجنس پارچه کرکی یا کاغذ کاهی نسبتأ کلفت ویا دستمال کاغذی ضخیم
-  یک عدد کش پلاستیکی حلقه ای شکل
 

شیوه بسته بندی کردن کارتریج

درابتدا کاتریج را از پرینتر خارج کنید .سپس نوار باریک را چند بار تا کرده که طول آن حدود 3 سانتی متر کوتاه شود و بعد آن را به آب آغشته کنید در حدی که نوار فقط مرطوب شود. نوار مرطوب و کارتریج را در پلاستیک قرار دهید. بطوریکه نوار مرطوب فقط به بدنه کاتریج بچسبد و هیچ گونه تماسی با قسمت های جوهری کارتریج یا هد چاپ نداشته باشد. تنها مزیت قراردادن این نوار در پلاستیک مرطوب نگه داشتن آن است. در انتها زیپ کیسه را بسته و با کش اطراف آن را مهار کنید.
درصورتیکه موفق به شارژ به موقع کارتریج نشدید،نوار را حداقل هفته ای یکبار مجددأ مرطوب کنید.
در پایان هم برای بهبود
کارایی کارتریج توجهی به نکات زیر نمایید:
-  در
کارتریج های رنگی، وقتی اولین رنگ به اتمام رسید، آن را به سرعت بسته بندی کنید. تغییر رنگ تصاویر از نشانه های به پایان رسیدن رنگ می باشد.
-  بعد از بسته بندی کردن
کاتریج هرچه زودتر آن را شارژ کنید دراین صورت احتمال کار کردن مجدد آن بیشتر خواهد بود.

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی
freecall