منوی اصلی

چطور هد پرینتر خود را تمیز کنیم ؟

ممکن است شما نیز به همانند بسیاری از کاربران دیگر یک پرینتر برای کامپیوتر شخصی تان داشته باشید. یکی از راه های محافظت از پرینتر، تمیز کردن هد پرینتر است که ابزارهایی برای انجام آن وجود دارد. بهتر است از این ابزار به میزان کم استفاده کنید زیرا از جوهر پرینتر برای تمیز کردن هد استفاده می کنند و در صورتیکه به دفعات بسیار استفاده شوند حجم زیادی از جوهر چاپگر را مصرف می کنند.

این امکان وجود دارد که در چاپگر شما کارتریج جوهر و هد چاپگر از هم جدا می‌باشند. این نوع چاپگرها که بیشتر در محصولات اپسون دیده می شود.

به همین خاطر در مقاله چطور هد پرینتر خود را تمیز کنیم ؟ تلاش کرده ایم تا با کمک پرینترهای اپسون، نحوه تمیز کردن هد پرینتر را به شما آموزش دهیم.

تمیز کردن هد پرینترهای اپسون

 هد پرینتر بسیار کثیف در چاپ، خطوط اضافی ایجاد می‌کند، در نتیجه نیاز به پاک سازی دارد. این هدها را نباید از هم جدا کرد چرا که به صورت میلیمتری و دقیق باید جایگذاری شوند. اما با هر تفسیری به هر حال این هدها هم کثیف شده و یا جوهر خشک شده بر روی آنها قرار می‌گیرد نگران نباشید چرا که با استفاده از این روش اینگونه هدها هم به سادگی پاک می شوند.

نقطه ابتدایی هر چاپگری حالت خاموشی آن است. در این حالت هد سفت شده و در یک جا قرار دارد. برای اینکه بتوانید آن را تکان دهید باید، هد را از حالت قفل شده خارج کنید. برای این کار چاپگر را روشن کرده و به محض حرکت هد، سیم برق پرینتر را از پریز برق بیرون بکشید. اکنون قابل حرکت است.

دستمال خیسی را زیر سری پرینتر بکشید. با یک دست محکم نگه دارید و با دست دیگر سری را به آرامی به جلو و عقب حرکت دهید. سپس مکانی را که در حالت خاموش، هد پرینتر در آن قرار می‌گیرد را هم پاک کنید. چرا که در آنجا هم بیشتر اوقات گرد و خاک و یا جوهر خشک شده قرار می‌گیرد. هنگامی که کار پاکسازی هد پرینتر تمام شد، دوباره سیستم را به برق وصل کنید.

هد پرینتر به مکان اول باز می‌گردد. پس از این پاکسازی، چاپگر شما دوباره بدون هیچ خط اضافی کار خواهد کرد.

 

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی