پرینتر کانن Canon

شرکت کانن Canon یک شرکت الکترونیکی ژاپنی و چند ملیتی می باشد. شرکت کنون تخصص ویژه ای در تولید دوربین ها و تجهیزات جانبی عکاسی و تصویربرداری دارد. دفتر مرکزی کانن CANON در توکیو، ژاپن است.

محصولات شرکت کانن CANON عبارتند از : دوربین عکاسی، دستگاه فتوکپی، چاپگرهای رایانه، دوربین های دیجیتال و ویدیویی، دوربین های تک لنزی بازتابی می باشد که تولید و به بازار عرضه کرده است. شرکت کنن CANON در سال 1933 توسط یوشید اگورو و اوچیدا سابورو تاسیس و ثبت شده است.

پرینترهای کنون امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی انواع مختلفی از این نوع پرینترها با کارایی و کاربردهای مختلف برای حوزه های متفاوت طراحی و تولید و به بازار عرضه شده است. پرینتر یکی از لوازم جانبی رایانه ها می باشند که عملیات چاپ اطلاعات و تصاویر را انجام می دهند.

پرینترهای کنان Canon بر اساس نوع مصرف و کارایی متفاوتی که دارند به چند دسته تقسیم می شوند که عبارتند از پرینترهای جوهر افشان کانن، پرینترهای قابل حمل کانن، پرینترهای لیزری سیاه و سفید کانن، پرینترهای لیزری رنگی کانن و پرینترهای چند کاره کانن که توسط شرکت کانن تولید و در بازار ایران نیز موجود می باشد. هر کدام از این چاپگر ها کاربردها و کارایی متفاوتی دارند.

بررسی پرینتر کانن Canon

بررسی پرینتر کانن CANON

در ادامه به معرفی مختصری از انواع پرینترها می پردازیم:

پرینترهای جوهر افشان Canon: این نوع پرینترها از مخزن رنگ استفاده می کنند به این صورت که قطرات ریز جوهر توسط منافذ ریزی که بر روی هد دستگاه قرار دارد بر روی صفحه کاغذ موردنظر پاشیده می شود و تصاویر و اطلاعات مورد نظر چاپ می شود. پرینترهای جوهرافشان کنون یکی از متداول ترین نوع پرینتر ها برای کارکردهای روزمره و سبک می باشد و کارایی بالا و قیمت مناسبی نیز دارند به همین دلیل برای کاربران خانگی و کارهای اداری و سازمانی بهترین انتخاب می باشد.

پرینترهای لیزری کانن Canon: این نوع پرینترها از تونر یا رنگ پودری به نام کارتریج لیزری برای چاپ اطلاعات و تصاویر گرافیکی استفاده می کنند و در واقع پرینترهای لیزری از نور یا همان لیزر برای چاپ اطلاعات استفاده می کنند. پرینترهای لیزری کنون در دو نوع پرینترهای لیزری رنگی و پرینترهای لیزری سیاه و سفید طراحی و تولید شده اند. پرینترهای لیزری سیاه و سفید کنون برای چاپ اطلاعات بسیار مناسب و کیفیت بالایی دارند و پرینترهای لیزری رنگی کنون برای چاپ تصاویر و کارهای گرافیکی با کیفیت بسیار مناسب و بالا کارایی خوبی دارند.

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی