پرینتر سوزنی اپسون Epson

شرکت اپسون Epson یک شرکت ژاپنی است. شرکت اپسون در سال 1942 در کشور ژاپن تأسیس شد و بخشی از شرکت ساعت سازی بزرگ سیکو را تشکیل می دهد. شرکت اپسون یک شرکت فناوری ژاپنی است و یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان چاپگرها در جهان و اطلاعات و تجهیزات مربوط به تصویربرداری می باشد. دفتر مرکزی شرکت اپسون در ناگانوی ژاپن قرار دارد. شرکت اپسون تولید کننده محصولات فناوری از جمله: انواع پرینترهای جوهرافشان، پرینترهای سوزنی، پرینترهای لیزری، اسکنرها، کامپیوتر رومیزی و تجاری، چند رسانه ای و پروژکتورهای سینمای خانگی، تلویزیون های بزرگ سینمای خانگی، روبات ها و تجهیزات اتوماسیون صنعتی، نقطه پرینترهای علامت فروش و ثبت پول نقد، لپ تاپ ها، مدارات مجتمع، اجزای ال سی دی و سایر اجزای الکترونیکی همراه می باشد. معنی برند اپسون یعنی فرزند پرینتر الکترونیک است.

پرینتر سوزنی اپسون Epson

پرینتر سوزنی اپسون Epson

پرینتر سوزنی اپسون یکی از لوازم رایج دستگاه های خروجی رایانه ها است که برای چاپ متون و نوشته ها و اطلاعات و تصاویر استفاده می شود. پرینترهای سوزنی اپسون دارای مجموعه ای سوزن های باریکی هستند که با ضربه زدن بر روی یک ریبون جوهری، اطلاعات را بر روی کاغذ چاپ می کنند. پرینترهای سوزنی دارای مدل های مختلف با قابلیت و کاربردهای متفاوت طراحی و تولید شده اند که برندهای مختلفی از جمله پرینتر سوزنی اپسون Epson، پرینتر سوزنی الیوتی Olivetti، پرینتر سوزنی اچ پی hp، پرینتر سوزنی سیکو Seiko و ..... تولید و در بازار و فروشگاه ها موجود می باشند.

پرینترهای سوزنی epson دارای ویژگی هایی هستند که از پارامترهای مهم در انتخاب پرینتر سوزنی اپسون عبارتند از :

سرعت پرینتر سوزنی اپسون بر حست تعداد کاراکتر در ثانیه محاسبه می شود و می تواند از 50 تا 500 cps بسته به نوع مدل چاپگر می تواند متغییر باشد.

کیفیت چاپ چاپگر سوزنی بر حسب تعداد پین های چاپگر بر کیفیت چاپ تاثیر دارد. تعداد پین ها از 9 تا 24 پین می تواند متغییر باشد که بهترین آن 24 پین است که کیفیت چاپ خوبی نسبت به پین های دیگر دارد.

پرینترهای سوزنی به حافظه کمتری نیاز دارند زیرا این چاپگرها اطلاعات را به صورت خط به خط چاپ می کنند.

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی