تونر شارژ - تونر کارتریج

  1. حذف
    دسته:
    تونر شارژ - تونر کارتریج


تونر شارژ - تونر کارتریج

همانند جوهر شارژ که از مواد مصرفی پرینتر جوهر افشان محسوب می شود، تونر شارژ نیز به عنوان مواد مصرفی پرینتر لیزری مورد استفاده قرار می گیرد. تونر شارژ به صورت پودر می باشد که در درون کارتریج پرینتر لیزری قرار گرفته و به هنگام چاپ، به وسیله لیزر بر روی کاغذ مورد نظر قرار می گیرد. درام (از دیگر مواد مصرفی پرینتر لیزری و دستگاه فتوکپی) که وظیفه انتقال تصویر بر روی کاغذ را دارد، تونرشارژ را به سطح کاغذ انتقال می دهد و اگر جنس تونر شارژ مناسب نباشد، تونر سوخته به سطح درام چسبیده و فوم رول قدرت پاک کردن سطح درام را نخواهد داشت. همچنین استفاده از تونر شارژ کارتریج بی کیفیت می تواند به کارتریج چاپگر لیزری آسیب برساند. از این رو استفاده از تونر کارتریج با کیفیت در چاپگر های لیزری امری الزامی است.
تونر شارژ به دو صورت تونر مشکی و تونر رنگی در بازار فروخته می شود که برای چاپ سیاه و سفید و چاپ رنگی کاربرد دارند. نکته ای که در مورد کیفیت تونر کارتریج وجود دارد این است که هر چه ذرات تونر لیزری ریز تر باشند، کیفیت چاپ بالاتر است و برعکس.

خرید تونر شارژ

آنچه را در مورد خرید کارتریج و خرید جوهر شارژ گفته بودیم باز هم تکرار می کنیم. تونر شارژ را باید از فروشگاه های معتبر خریداری کنید چرا که کیفیت تونر شارژ رابطه مستقیمی با عمر کارتریج و دستگاه پرینتر لیزری شما خواهد داشت. همانطور که کیفیت کارتریج نیز در سلامت چاپگر جوهر افشان و چاپگر لیزری و در کل هر کدام از ماشین های اداری که کارتریج یکی از مواد مصرفی آن ها محسوب می شود، تأثیرگذار است.
شما می توانید به اندازه مصرف تان اقدام به خرید تونر شارژ نمایید. تونر شارژ یا تونر کارتریج در بسته های با حجم های مختلف فروخته می شود که در سایت ایده برتر پارسیان می توانید تونر های شارژ با حجم ها و برندهای مختلف و لیست قیمت آنها را مشاهده کنید.
تونر شارژ شارپ، تونر شارژ hp، تونر شارژ توشیبا و تونر شارژ سامسونگ از بهترین برندهای این محصول می باشند.