منوی اصلی

شارژ حرفه ای و شارژ غیر حرفه ای کارتریج

شارژ کارتریج، از مواردی است که قبل از خرید پرینتر همانند سایرنکات مهم در خرید پرینتر که در مقاله های چه پرینتری بخرم ؟(1) و چه پرینتری بخرم ؟(2) اشاره شده است باید به آن هم توجه نمود. چرا که روش شارژ کارتریج بر عمر کارتریج و عمر مفید پرینتر تاثیر مستقیم دارد.

پرینترها همان طور که می دانید این روزها از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. ولی مدل های بسیار هم در بازار وجود دارد پس قبل از خرید حتما در مورد پرینتر موردنظر خود تحقیق و بررسی کنید.

شارژ کارتریج ارزان تر از خرید کارتریج اورجینال است و پس از هربار شارژ تقریبا می توان تا چاپ خود را تا 80 درصد کیفیت کارتریج اورجینال انجام داد اما باز هم کیفیت آن به کارتریج اصلی نمی رسد و کیفیت کارتریج هم تا این میزان بستگی به نوع شارژ شدن آن دارد. علاوه بر این کیفیت کارتریج ارتباط مستقیمی هم به تونر و قطعات کارتریج دارد.

مقايسه شارژ حرفه اي و غير حرفه اي کارتریج

شارژِ کاتریجی که توسط افراد غير حرفه‎اي صورت می گیرد احتمال دارد که سبب نشت تونر از كارتريج و پاشيده شدن آن در پرينتر شود. اما عمده ماجرا زمانی رخ می دهد كه همراه با پرينت خال و لكه‎هاي رنگي نامنظمی روي كاغذایجاد شود و هرچقدرهم که تعداد دفعات پرينت بیشتر شود تونر ريزي هم زیادتر مي‎شود. در چنین حالتی علاوه بر از دست دادن پول و وقت ، بایدكارتريج شارژ شده را عوض نماییدلازم به ذکر است که در اين حالت کاتریج شارژ شده دیگرقابل تعمير نیست .

نمونه ای از کاتریج شارژ شده غیر حرفه ای که تونر ریزی کرده است.

نمونه ای از کارتریج شارژ شده غیر حرفه ای که تونر ریزی کرده است.

این در حالی است كه در شارژ حرفه‎اي کارتریج که همراه با دانش و ابزارهاي مخصوص كار و تونر مرغوب صورت می گیرد نه تنها امکان تشخيص كارتريج شارژ شده از كارتريج فابريك ممکن نیست بلكه كيفيت پرينت گرفته شده از كارتريج شارژ شده كاملاً مشابه كارتريج فابريك است.

مقايسه شارژ حرفه اي و غير حرفه اي

مقايسه شارژ حرفه اي و غير حرفه اي

لازم به ذکر است که تنها به یک دلیل کاربران نمیتوانند کیفیت صد درصد را در کارتریج های  شارژ شده به دست آورند که آن هم نبود تونر اصلی کارتریج اورجینال در بازار می باشد.

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی