منوی اصلی

خرید برد هوشمند

امروزه پیوسته تلاش می‌شود در محیط‌ های آموزشی و سالن‌ های جلسات و کنفرانس دیگر از به جای وایت بردهایی که معمولاً یا ماژیک نداشت یا تخته پاک کن، از تکنولوژی‌های دیگری بهره گرفته شود. نسل بعد از وایت برد، برد هوشمند است که روز به روز دارد در دنیای تکنولوژی آموزشی بیشتر جا باز می‌کند.

راهنمای خرید برد هوشمند

راهنمای خرید برد هوشمند

همانطور که در نوشتارهای پیشین نیز ممکن است خوانده باشید، برد هوشمند ساز در واقع یک تخته یا وایت برد الکترونیکی است که با اتصال به کامپیوتر و تحت ایجاد مکانیسمی خاص قادر است اطلاعاتی را که توسط ویدئو پروژکتور روی سطح آن نمایش داده می‌شود به حالتی لمسی درآورد به طوری که همانند صفحه‌ی تاچ یا لمسی تبلت یا گوشی موبایل می‌توان روی تصاویر و محتوای آن کار کرد و بی آنکه نیاز به استفاده از موس یا کیبورد باشد می‌توان روی صفحه یادداشت نوشت، تصاویر و شکل و نمودارها را به راحتی ترسیم کرد و تغییرات را ذخیره نمود. هر برد هوشمند از چند قسمت اصلی تشکیل شده است: فضای فعال برد که در واقع قسمت اصلی برد است و اندازه‌ی آن بسته به نوع و سایز بردها متفاوت است. فریم یا قاب برد که معمولاً از جنسی آلومینیومی ساخته می‌شود، ورقه‌ی و محافظ پشت برد که معمولاً ورقه ای از جنس استیل گالوانیزه دارد تا بتواند از تداخل امواج الکترومغناتیسی اطرف جلوگیری نماید، چهارگوشه‌ ی داخلی برد که به دور فضای فعال برد کشیده شده است. صفحه‌ی ضد خش و ضد ضربه ای که دو طرف و به صورت لایه ای باریک در بالا و پایین برد قرار دارد و تعداد 16 کلید میانبر که در هر کدام از طرفین برد قرار گفته اند.

درباره‌ی انتخاب اندازه‌ ی برد حتماً لازم است فضایی را که در آن برد نصب می‌شود، بررسی و براساس استانداردهای متناسب با بزرگی و کوچکی فضا تصمیم گرفته شود. یکی دیگر از نکاتی که هنگام خرید برد هوشمند لازم است به آن توجه شود، مشخصات نرم افزار مخصوص برد است که مشتری لازم است مطلع باشد که نرم افزار مربوطه با چه سیستم عامل‌ هایی سازگار است. همچنین باتوجه به اینکه میزان نور و کیفیت کار پروژکتور نیز در بازدهی بردهوشمند مؤثر است باید در انتخاب نوع پروژکتور هم لازم است دقت گردد.

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی
freecall