تونر شارژ رنگی

پیش‌تر در نوشتارهایی راجع به اینکه تونر چیست و تفاوت آن با جوهر بحث‌هایی مطرح شد. در این بخش بیشتر قصد داریم به شرح ویژگی‌ها و انواع آن بپردازیم.

تونر که ماده ای پودری شکل و مخصوص استفاده در پرینترها و دستگاه‌ های کپی لیزری است در داخل پرینتر به وسیله‌ ی فیوزهایی حرارتی ذوب شده و به کاغذ می‌چسبد. تونرها از موادی بسیار فشرده بوده و از غلظت بسیار بالایی برخوردارند که در دستگاه‌ های چاپ و دستگاه کپی رنگی در رنگ‌های دیگری غیر از مشکی مانند آبی، زرد و قرمز نیز عرضه می‌شوند.

تونر شارژ رنگی چیست ؟

 تونر شارژ رنگی چیست ؟

در شارژ کارتریج پرینتر باید دقت نمود که از مرغوب‌ترین نوع تونرها (چه مشکی و چه رنگی) لازم است استفاده شود. بنابراین توصیه می‌شود در مرحله ی اول خودتان شارژنمودن کارتریج را یاد گرفته و آن را شارژ کنید اما از مارک‌های معتبر آن تهیه کنید زیرا در بسیاری از مراکز تونر شارژ کارتریج از آنجا که به‌صورت کیلویی و در بسته‌های بزرگ خریداری می‌شود ممکن است از تونر خوبی برای شارژ کارتریج دستگاه شما استفاده نگردد. در ساخت تونرها بسته به نوع کارخانه و برند از ترکیبات متفاوتی استفاده می‌شود و حتی برای دستگاه‌های مختلف تونرهای متنوع تولید می‌شود اما اگر بخواهیم ترکیبات کلی تونر را عنوان کنیم شامل پودر کربن، اکسید آهن، رزین پلی استر و چند پلمیر مخصوص می‌شوند و اندازه‌ی متوسط این ذرات نیز حدود 14 تا 16 میکرون است. اندازه و ابعاد این ذرات در تعیین کیفیت تونر بسیار موثرند، به عبارتی هر چه تونر شارژ رنگی دارای ذرات ریزتری باشد می‌توان گفت به نوعی مرغوب تر است به همین دلیل گاهی سازندگان تونر به منظور بالا بردن کیفیت اندازه این ذرات را حدود 8 تا 10 میکرون نسبت به حالت عادی ریزتر می‌کنند که اخیراً با استفاده از فناوری‌های جدید مانند امولسیون این فرایند تسهیل شده است. همچنین تولیدکنندگان تونر را به دو صورت به بازار عرضه می‌کنند. شرکت‌های سازنده‌ی اصلی تونر را درون کارتریج می‌ریزند و به همراه کارتریج می‌فروشند اما برخی از تولیدکنندگان دیگر نیز هستند که تونرها را در بسته بندی‌های جداگانه ای در سایزهای متنوع به بازار عرضه می‌کنند. مثلاً در اندازه‌ی بطری‌های 70 گرمی، 100 گرمیريال 500 گرمی و حتی بسته‌های یک تا ده کیلویی که شارژ کاران کارتریج بیشترین خریداران فله ای تونر به حساب می‌آیند البته آن‌ها می‌دانند که چه تونری مناسب چه دستگاهی است پس در صورتیکه خودتان تخصص لازم را در شارژ کارتریج ندارید، بهتر است به شارژکاران حرفه ای و متعهد مراجعه نمایید.

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی