بهترین مواد مصرفی ماشین های اداری

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی روز دنیا از دستگاه های پرکاربرد، ماشین های اداری عبارتند از دستگاه های پرینتر، اسکنر، فکس و دستگاه فتوکپی می باشند. مواد مصرفی در ماشین های اداری دستگاه های پرینتر و فتوکپی با توجه به مدل و کارایی دستگاه متفاوت است. مواد مصرفی در پرینترهای جوهرافشان، جوهر هستند و مواد مصرفی در پرینترهای لیزری، پودر یا تونر است.

نگهداری از مواد مصرفی دارای شرایطی هستند که عبارتند از :

  1. در محل خشک و تمیز نگهداری شوند.
  2. قبل از زمان استفاده بسته آن را باز نکنید.
  3. محیط نگهداری باید دارای دمای ثابت و مناسب باشد.
  4. مواد مصرفی به دور از تابش مستقیم نور خورشید باید باشند زیرا ممکن است معیوب شوند و در هنگام کپی برداری کیفیت کپی را پایین و کم رنگ کند.

بهترین مواد مصرفی ماشین های اداری

بهترین مواد مصرفی ماشین های اداری

مواد مصرفی در دستگاه های کپی و پرینتر نقش به سزایی در کیفیت چاپ دارند که شامل کاغذ، تونر، دولوپر و درام هستند.

مواد مصرفی تونر در واقع همان جوهر و ماده ی رنگی تصویر کپی می باشد که از جنس مشتقات کربن ساخته شده است. شکل ظاهری تونر مانند پودر است که از ذرات و سیاه رنگ پلاستیکی تشکیل شده است. تونر به عنوان مواد مصرفی در دستگاه های فتوکپی و پرینتر تاریخ مصرف دو ساله دارد که در قوطی های پلاستیک در بازار موجود هستند. در برخی از دستگاه های فتوکپی ممکن است قوطی تونر به عنوان تانک تونر مورد استفاده قرار بگیرد.

مواد مصرفی دولوپر: دولوپی یا همان پودر سنگین در هنگام کپی برداری با تونر ترکیب می شود. دولوپر از جنس مشتقات آهن ساخته شده است و شکل ظاهری آن مانند براده های آهن می باشد. دولوپر هم تاریخ مصرف دو ساله دارد و در قوطی های آلومینیومی در بازار و در سایت معتبر فروشگاهی ایده برتر پارسیان موجود می باشد.

کاغذ در دستگاه کپی باید دارای استاندارد و شرایط مناسبی باشد. کاغذهای استفاده شده در دستگاه بر پایه دو سایز کاغذ A4 و B5 است که از سایزهای دیگری در دستگاه کپی استفاده می شود شامل سایز کاغد A3 و A5 می باشند که با توجه به کارایی و کاربرد دستگاه می توانید انتخاب نمایید.

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی