انواع کیت هوشمند

این روزها با افزايش نفوذ فناوری‌های نوین در بسياري از جوانب زندگی روبرو هستیم. در این ميان تجهیزات هوشمند مختلفی همچون کیت هوشمند نقش قابل توجهي در اين جوانب زندگي بشر داشته و قدم بزرگي در ساده سازي و سرعت آموزش، صنعت و تجارت ايفا كرده است. كيت هاي هوشمند انواع گوناگون و استفاده هاي متفاوتي دارند كه کیت هوشمند سازی مدارس يكي از آنها مي باشد و شامل تجهيزات زير است:

1.2کیت هوشمند ویدئو پروژکتور

1.3.   کیت هوشمند سازی وایت برد

1.4.   برد هوشمند الکترومغناطیسی

1.5.   برد هوشمند مقاومتی

1.6.   برد هوشمند ضد خش

انواع کیت هوشمند

انواع کیت هوشمند

اگر بخواهيم به بررسي كيت هاي هوشمند بپردازيم، ميتوانيم بگوييم كه كیت‌ های هوشمند در حقيقت نوعي دستگاه‌ هستند که شما می‌توانید از آن‌ها بسته به نوع فناوری که از آن استفاده می‌ نماييد در کنار تخته وايت برد يا دیتا ویدئو پروژکتور و حتی پرده نمایش ویدئو پروژکتور بهره جوييد و سطح روی آنرا هوشمند سازید.

کیتهای هوشمند را به دوسته تقسيم ميكنند:

1- مادون قرمز یا IR

2 - فراصوت یا Ultra Sonic

 همچنين کیت هوشمند ساز از دو قسمت گيرنده و فرستنده تشکیل شده اند، که در واقع قلم هاي آن ها نقش فرستنده را ايفا مي كند و جزء دیگر که همان سنسور می باشد نقش گیرنده را دارد.

در کیت هاي هوشمند که حاوي تکنولوژی مادون قرمز مي باشد نوک قلم آنها امواج مادون قرمز را ارسال مي نمايد و سنسور مادون قرمز نقطه ي دقیق آن را بر روی صفحه ي نمايش يا تصویر مشخص و شناسایی می کند. لازم به ذكر است امواج مادون قرمز در گستره ي نور نامرئي قرار دارند و قابل مشاهده نمي باشند،اما از قوانین نور پیروی می کنند، به طور مثال نور به خط مستقیم سیر می کند،پس در نتيجه هنگامي كه جسم خارجی مابین سنسور و قلم قرار گیرد امواج مادون قرمز به سنسور نمی رسد و کیت هوشمند عمل نمیکند.مزیت این کیتها ثابت بودن سنسور و قيمت مناسب آن ها میباشد.

در کیت هوشمند الترا سونیک، قلم، سیگنال هاي صوتی را ارسال می کند و نيز فاصله ی قلم تا سنسور، با استفاده از سنسور اندازه گیری و محاسبه می شود و در نتیجه نقطه ي دقیق قلم بر روی آن تصویر شناسايي می گردد. اين نوع كيت ها از قوانین امواج صوتی که همان امواج مکانیکی هستند پیروی می کند.

تفاوت اين كيت ها و كيت هاي مادون قرمز در اين است که این نوع کیتهاقیمت بالاتري داشته و ثابت نبودن سنسور باعث مي شود تا برای هر شروع کاری کالیبراسیون انجام گردد.

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی